GAZ-SYSTEM w szkołach podstawowych

Zakończył się drugi etap projektu „Ratujemy ucząc z GAZ-SYSTEM”.

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Świnoujściu, przy współpracy ze Stowarzyszeniem Winkids oraz przy wsparciu partnera firmy GAZ-SYSTEM, przez ostatnie dwa tygodnie odwiedzali szkoły podstawowe w Świnoujściu. Przypomnijmy, że na początku miesiąca prowadzili zajęcia edukacyjno-profilaktyczne wśród przedszkolaków.

Tym razem cele i założenia projektu realizowane były wśród uczniów klas czwartych. To kolejna grupa odbiorców przekazywanych, jakże istotnych treści. Dzieci uczyły się jak w bezpieczny sposób ocenić stan poszkodowanego, czym jest pozycja bezpieczna, kogo i dlaczego się w niej układa, jak prawidłowo wykonywać ucisku klatki piersiowej oraz w jaki sposób udzielić pomocy przy zadławieniu. Uczniowie mieli również możliwość sprawdzenia swoich sił na fantomach z elektronicznym pomiarem efektywności wykonywanych ucisków.

Należy zwrócić uwagę na to, że wszystkie te czynności omawiane były wraz z zasadami bezpieczeństwa dla osoby udzielającej pomocy celem uniknięcia potencjalnego zarażenia. Zajęcia prowadzone były z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, z naciskiem na utrwalanie schematu postępowania, podnoszenia świadomości i pewności siebie w sytuacji zagrożenia życia.

Cieszy fakt, że w tym trudnym okresie również dla edukacji, ratownicy mogli gościć w świnoujskich szkołach szerząc wiedzę i umiejętności ratowania ludzkiego życia.

 wP1160718 kopia  wP1170138 kopia  wP1170139 

 wP1170049 kopia  wP1160883  wP1170109 kopia