WARTO PRZECZYTAĆ FAQ

10299826 sNajczęściej zadawane pytania - obozy, półkolonie


Poniżej znajdą Państwo listę najczęściej zadawanych pytań dotyczących obzów dla dzieci, młodzieży oraz półkolonii. Staraliśmy się przewidzieć wszystkie możliwości. Jeśli jednak nie znalazłeś/aś odpowiedzi na swoje pytanie – jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 603 997 33 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  

 

  

 

 1. Czy dziecko może zabrać na obóz telefon komórkowy i inny sprzęt elektroniczny?
  Dziecko może zabrać telefon komórkowy, ale warto je uprzedzić przed obozem, że nie będzie mogło z niego korzystać w każdej chwili. Telefony zostaną zebrane w dniu przyjazdu po spotkaniu wieczornym, a wydawane będą każdego dnia między godziną 13.00, a 14.00. W pozostałym czasie będą przechowywane u wychowawcy danej grupy – wyłączone. Ze względu na intensywny program zajęć i krótkie przerwy prosimy, aby dzieci nie zabierały ze sobą tabletów czy innych urządzeń elektronicznych – w ciągu dnia nie będzie czasu, aby z nich skorzystać, a w nocy stawiamy na regenerację.
 2. Jak duże kieszonkowe dać dziecku na obóz?
  Nie ma potrzeby dawać dziecku dużej sumy pieniędzy na czas trwania obozu. Na naszych obozach dzieci otrzymują pełne wyżywienie, tj. śniadanie, obiad + podwieczorek i kolację, a wodę mogą uzupełniać na bieżąco. Kieszonkowe dziecka może przechowywać wychowawca w depozycie. Należy wtedy imieniem i nazwiskiem dziecka oraz kwotą opisać kopertę, którą będzie mógł przechowywać opiekun.
 3. Dziecko na stałe przyjmuje leki – czy ktoś będzie nadzorował ich podawanie?
  Podczas zgłaszania dziecka na obóz prosimy powiadomić nas o jego chorobach, abyśmy mogli dostosować sposób prowadzenia zajęć w przypadku poważniejszych schorzeń. Opis wszystkich chorób i leków powinien zostać zamieszczony na karcie kwalifikacyjnej ze wskazaniem właściwego dawkowania. Leki wraz z wytycznymi na temat ich podawania są zbierane przez wychowawców pierwszego dnia. O ile dziecko nie przyjmuje leków samodzielnie, są one podawane według zaleceń przez wychowawców.
 4. Czy wszystkie obozy zgłaszane są do kuratorium?
  Tak, wszystkie organizowane przez nas formy wypoczynku: obozy i półkolonie są zgłoszone do kuratorium. Jeśli potrzebują Państwo zaświadczenie zgłoszenia obozu, prosimy skontaktować się z naszym biurem.
 5. Czy dzieci otrzymują wodę do picia pomiędzy posiłkami?
  Woda jest dostępna przez całą dobę u kierownika obozu lub kadry. Dziecko w razie potrzeby powinno poprosić opiekuna o uzupełnienie wody. Ważne, aby miało bidon lub butelkę, które będzie można systematycznie uzupełniać.
 6. Jeśli dziecko wybiera się na obóz z koleżankami/kolegami, czy mogą być razem w pokoju?
  Tak, nie ma problemu. Rozkład dzieci w pokojach ustalany jest na podstawie płci, wieku oraz zgłoszeń z Państwa strony Zdecydowanie lepiej, gdy w pokoju zakwaterowane są dzieci z porównywalnego poziomu wiekowego. Prośbę o wspólne zakwaterowanie w pokoju prosimy zgłosić już przy składaniu rezerwacji.
 7. Co należy zapakować?
  Sugerujemy, aby wszystkie ubrania dziecka zapakowane były w jedną walizkę lub plecak. Ponadto, na czas podróży dziecko powinno mieć bagaż podręczny w mniejszym plecaku, który będzie później przydatny podczas realizacji zajęć poza terenem ośrodka. Prosimy rodziców o rozsądne pakowanie tak, aby rozmiar bagażu nie przerastał znacznie możliwości dziecka. Oczywiści wychowawcy pomagają w czasie jego transportu z autokaru do pokoju. Z racji charakteru naszych obozów, sugerujemy postawić na niskobudżetową odzież. Ponadto należy pamiętać o: zapasowym stroju/kąpielówkach, obuwiu sportowym (najlepiej dwie pary) klapkach, sandałach, dwóch ręcznikach (w tym jeden do zajęć nad wodą), kurtce przeciwdeszczowej, ciepłych dresach, kremie z filtrem i czapce z daszkiem.
 8. Czy dziecko musi posiadać własną piankę do sportów wodnych?
  Jeśli dziecko posiada własną piankę, sugerujemy, aby zabrać ją ze sobą na obóz. W przypadku mniej sprzyjających warunków atmosferycznych będzie zapewniać komfort termiczny w czasie wszelkich zajęć realizowanych w wodzie. W przypadku, jeśli nie posiadacie Państwo pianki — w razie potrzeby będzie możliwość skorzystania z naszych. Jednak jeśli planujecie dalszą przygodę z aktywnością nad wodą – warto się w nią zaopatrzyć 😉
 9. Czy mogę odwiedzić dziecko w trakcie obozu?
  Nie organizujemy odwiedzin w czasie naszych obóz. Turnusy trwają 12 dni. Jest to czas kiedy odpoczywają Państwo od dzieci, a dzieci odpoczywają od rodziców 😉. Tęsknota jest czymś normalnym, w szczególności, gdy dziecko jest pierwszy raz na obozie. Jednak od Państwa konsekwencji zależy, czy na koniec obozu będzie mogło z pełną dumą i satysfakcją po zrealizowanym programie wrócić do domu.