OBÓZ LETNI 2020 "SUPERBOHATEROWIE" 6-8 LAT

Superbohaterowie WinKids dane 1640x856 

SUPERBOHATEROWIE
SPORTOWY OBÓZ PRZYGODOWY DLA NAJMŁODSZYCH
 

Jakich znasz superbohaterów? Chciałbyś zdobyć odznaki supermocy i zostać jednym z nich? Na naszym obozie każdy stanie się Superbohaterem i rozwinie swoje supermoce. Razem przezwyciężymy przeszkody, pokonamy przeciwności losu i będziemy się świetnie bawić, zdobywając nowe umiejętności i wiedzę.

Gotowi na super zabawę? Czekamy właśnie na Ciebie! Podczas obozu będziecie mieć możliwość rozwijania własnych "supermocy" takich jak odwaga, sumienność, solidność, komunikatywność, uczciwość, uprzejmość, samodzielność, szczerość, oraz sprawność poprzez udział w różnorodnych zajęciach, jakie dla Was przygotowaliśmy.

Będziemy razem zdobywać moce, a na zakończenie będziecie mogli uzyskać odznaki wybranych przez siebie sprawności. Podkreślają one wartość wysiłku, jaki trzeba włożyć w pracę nad umiejętnościami oraz zdobyta wiedzę w danej dziedzinie.

Pamiętajcie, że liczy się nie tyle wynik końcowy, a wkład włożonej pracy, zaangażowania, pasji i chęci.

Przykładowe odznaki sprawności: gimnastyczna, strzelecka, wspinaczkowa, piłkarska, nurkowa, wioślarska, konstruktora, medyczna.

TERMINY:
Turnus I - 30.07 - 05.08.2020 (7 dni)

WIEK: 6-8 lat
Oferta skierowana jest do dzieci, które po raz pierwszy będą samodzielnie uczestniczyły w obozie. Krótsze turnusy, ze zwiększoną opieką (2 instruktorów na grupę) tak, aby spędzony poza domem czas wypełnić wyłącznie pozytywnymi doświadczeniami.

PROGRAM:
Elektra — Warsztaty LEGO WeDo (nowość), zajęcia edukacyjne, podczas których wykorzystujemy standardowe klocki LEGO. Nawet najmłodsze dzieci konstruują i programują prawdziwych SUPERBOHATERÓW. Warsztaty z robotyki to szansa na kształcenie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej. Takie zajęcia pozwalają lepiej poznać świat przedmiotów ścisłych, rozwijać zdolności logicznego myślenia i przede wszystkim UCZĄ BAWIĄC.
Spider Man — zajęcia na pneumatycznej ściance wspinaczkowej. Wspinanie się na ściance wspinaczkowej to dla kilkulatka sport idealny. Rozwija sprawność, kształtuje charakter, uczy wytrwałości. I pozwala spełniać marzenia o tym, co wydawałoby się nieosiągalne. 
Sokole oko -  podczas zajęć Uczestnicy obozu będą mieli okazję poznać podstawy strzelectwa pod okiem wykwalifikowanych instruktorów - do wyboru wiatrówki, łuki, marker paintball.
Psi Patrol— nauka i podstawy przemieszczania się na mobilnym, małym dwukołowym pojeździe - „elektrycznej deskorolce”. Na specjalnie przygotowanym torze: nauka jazdy na wprost, nauka skrętów, trzymanie balansu ciała. Trening koordynacji, równowagi oraz sprytu. 
Wodne Wilki — szalona zabawa na dmuchanych zabawkach ciąganych za motorówką (banan, kanapa, koło). To doskonała okazja do fantastycznej, niezapomnianej zabawy i przygody, a także wykazania się odrobiną odwagi.
Aquaman — wyprawa pontonowa w poszukiwaniu kolejnej super mocy. Nauka sterowania pontonem za pomocą rumpla. Omówienie zasad bezpiecznego zachowania się na jednostce pływającej, elementy prac bosmańskich, obowiązki załoganta i nauka współdziałania w zespole, alarm człowiek za burtą.
Power Game — jak tylko starczy czasu, na niepogodę mamy w zanadrzu emocjonujące rozgrywki na konsolach PS4 w formie turniejowej, prawdziwe mistrzostwa w piłce nożnej (FIFA) oraz zawody taneczne (JustDance). Każdy znajdzie coś dla siebie.
Spongebob — zapoznanie z prawdziwym sprzętem do nurkowania, omówienie zasady jego działania. Dla chętnych odkrywanie podwodnego świata poprzez naukę oddychania z wykorzystaniem automatu i maski do nurkowania na płytkiej wodzie przy asekuracji instruktora nurkowania PADI.
Srebrny Surfer — Stand Up Paddle (SUP) to obecnie najszybciej rozwijający się sport wodny na świecie. SUP jest także świetną zabawą dla dzieci, dzięki której doskonale oswaja się z deską i wodą — jest to dobre wprowadzenie do innych sportów wodnych takich jak windsurfing czy kitesurfing. Podczas zajęć na specjalnych deskach pneumatycznych dla małych Superbohaterów będziemy się świetnie bawić poprzez ćwiczenia uczące równowagi i wiosłowania.
Pidżamersi - czyli paintball dla najmłodszych. Profesjonalny sprzęt strzelający (tzw. marker) dostosowany jest do wieku uczestników. Dysponujemy specjalnymi markerami sprężynowymi „JT Splatmaster” (sprężynowiec strzelający kulkami do paintball-a o mniejszej średnicy i z mniejszą siłą) przeznaczonymi dla młodszych uczestników. Zajęcia prowadzi doświadczona kadra dbająca o przestrzeganie przez uczestników zasad bezpieczeństwa co sprawia, że gra jest 100% bezpieczna. Specjalnie przygotowane scenariusze (np. obrona twierdzy, walka o flagę, ochrona prezydenta, deathmatch), dopasowane do wieku i umiejętności uczestników oraz możliwości terenu zapewniają atrakcyjność rozgrywek oraz bezpieczeństwo.
Inspektor Gadżet — gra terenowa z wykorzystaniem zestawu treningowego Sport Ident. Rozbudowany tor przeszkód z innowacyjnym pomiarem czasu oraz elektronicznymi stacjami kontrolnymi, gdzie każdy uczestnik po zakończeniu otrzymuje natychmiast informację zwrotną o swoim wyniku. Scenariusze terenowe do wyboru: zbuduj wyraz, test japoński, motylki, tęcza, bieg z przeszkodami, liczymy, biathlon, endurance.
Strażak SAM — to gra medyczna, gdzie nauczymy się  jak wzywać pomoc, jak sprawdzić stan poszkodowanego oraz udzielić pierwszej pomocy.  Gra podczas której nauczymy się pierwszej pomocy i działania pod presją. Dowiemy się komu w pierwszej kolejności udzielić pomocy w zdarzeniach, gdzie jest duża ilość rannych osób oraz jak działać w zależności od sytuacji i stanu poszkodowanego.
Transformers — to zajęcia z gier, zabaw i konkursy. Stare uliczne gry w niezapomnianym klimacie, zabawy z wykorzystaniem chusty Klanza, Slack Line. Będziemy ćwiczy równowagę na bezpieczniej wysokości! Świetna zabawa i wyzwanie!
Niniago Mistrzowie Sportu — piłka ręczna, zbijak, piłka nożna, siatkówka plażowa, badminton, wyścigi papierowych samolotów czyli rozgrywki sportowe i chwila relaksu na plaży, wodne kule, wodny zorbing.
Super Start— poranne zajęcia jako dawka energii na cały dzień, zajęcia gimnastyczne na ścieżce AIRTRACK. Praca nad koordynacją i skocznością na trampolinie.
Jaskinia Batmana - autorskie zajęcia rekreacyjne na zakończenie dnia, takie jak: SuperDyskoteka, Podchody, KtoKłamie? WielkaGra, BiegNaOrientację, Megaślizgawka, Ognisko.

ZAKWATEROWANIE:
Ośrodek Wypoczynkowy Fort Borne zlokalizowany jest nad jeziorem Pile w Gminie Borne Sulinowo w centralnej części Pojezierza Drawskiego. Na terenie gminy znajduje się 57 jezior, z których największym jest jezioro Pile o pow. 1000 ha, długości 8,5 km i głębokości do 44 m.

Ośrodek usytuowany jest na niewielkim wzniesieniu, wtopiony w kompleks leśny. Jest położony w odległości 200 m od linii brzegowej z dostępem do plaży, otoczony dużym terenem rekreacyjnym. Bezpośrednie sąsiedztwo wody sprawia, że ośrodek jest idealną bazą dla osób uprawiających sporty wodne, a pobliskie miejskie szlaki piesze i rowerowe doskonale nadają się dla osób podejmujących aktywność w terenie.

Atrakcyjności dodaje też specyficzna historia ukrytego miasta, co w bezpośrednim sąsiedztwie podkreśla Dom Oficera.
Bliskość Centrum Kultury i Rekreacji sprawia również, że jesteśmy doskonałym miejscem dla osób szukających profesjonalnej bazy sportowej: pełnowymiarowej sali, sali do sportów walki, sali tanecznej, siłowni, kortów tenisowych czy też do zespołu boisk „Orlik” (boisko do piłki nożnej o nawierzchni ze sztucznej trawy, boisko wielofunkcyjne o nawierzchni z poliuretanu, zaplecze socjalno-szatniowe).

Ponadto na ośrodku znajduje się jadalnia, suszarnia oraz sala świetlicowa i multimedialna. Na terenie otwartym o powierzchni ponad 0,5 ha znajduje się miejsce na ognisko, grilla, boisko do piłki nożnej, plażowej piłki siatkowej, ścianka wspinaczkowa, trampolina.

Pokoje zlokalizowane są w parterowych budynkach murowanych. Każdy budynek posiada trzy odrębne wejścia, gdzie znajdują się trzy lub cztery pokoje 4-6 osobowe z węzłami sanitarnymi. Ośrodek posiada własną kuchnię, gdzie serwujemy urozmaicone, domowe posiłki. Obiekt monitorowany, istnieje możliwość skorzystania z Internetu.
Adres: ul. Chabrowa 1,3 78-449 Borne Sulinowo

WYŻYWIENIE:
Całodzienne: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja.
Pierwszy posiłek – obiadokolacja, ostatni – śniadanie i suchy prowiant
W czasie obozu wyżywienie poranne i wieczorne serwowane jest jako szwedzki stół, a obiad podawany jest w dwudaniowej formie.
Podczas posiłków serwowane są różnorodne, smaczne, kolorowe, zdrowe potrawy, w tym uzgodnione wcześniej z rodzicami indywidualne diety uczestników (dieta wegetariańska, bezglutenowa i inne).

CENA:
1230 zł / osoba
Cena zawiera: 6 noclegów w Ośrodku Wypoczynkowym Fort Borne, wyżywienie, transport autokarem/busem z klimatyzacją, realizację programu wraz z wykorzystywanymi przyborami, sprzęt sportowy, bilety wstępu, opiekę wyspecjalizowanej kadry instruktorskiej, ubezpieczenie NNW PZU z rozszerzeniem na uprawianie sportów wysokiego ryzyka, opiekę medyczną (zgodnie z przepisami), dyplomy i pamiątki dla uczestników.
Zniżka dla rodzeństw - 50 zł/osoba
Zniżka “przyjaciele” - przy rezerwacji (w tym samym dniu, na ten sam turnus oraz profil) i wpłacie zaliczki:
- 4 osoby i więcej - 70 zł/osoba
- 3 osoby - 50 zł/osoba
- 2 osoby - 30 zł/osoba
Rabaty nie sumują się.

PŁATNOŚCI:
Zadatek 500 zł/os - płatny w ciągu 5 dni od dokonania rezerwacji miejsca, pozostałą część kwoty należy uregulować do 20.06.2020 r.
numer konta: 89 1140 2004 0000 3102 7760 9026
opis przy płatności: imię nazwisko dziecka, OBÓZ SPORTOWY SUPERBOHATEROWIE , turnus:

WYMAGANIA FORMALNE:
Dostarczenie:
- oryginału wypełnionej karty kwalifikacyjnej uczestnika,
- oświadczenia rodzica/opiekuna o braku przeciwwskazań do udziału dziecka w zajęciach sportowych zawartych w ofercie obozu, w tym sportach wysokiego ryzyka,
- oświadczenia o zapoznaniu się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia PZU.

RZECZY NIEZBĘDNE:
- ciepłe ubranie (polar, dresy),
- kurtka przeciwdeszczowa,
- plecak na wycieczki,
- obuwie do sportów wodnych,
- preparat przeciw komarom i kleszczom,
- 3 pary butów (klapki, sandały, obuwie sportowe 2 pary),
- pakiet plażowy: ręcznik kąpielowy, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, czapka z daszkiem (najlepiej dwie)
- przybory toaletowe, ręczniki — dodatkowo do zajęć wodnych
- jeśli możliwe — strój superbohatera na dyskotekowe szaleństwo.

TRANSPORT:
Klimatyzowany autokar lub bus pasażerski. Godziny i miejsca odjazdu autokarów podane zostaną nie później jak 14 dni przed rozpoczęciem turnusu. 

WYJAZD I POWRÓT:
Ustalenia dotyczące wyjazdu i powrotu z poszczególnych miejscowości, takie jak godzina zbiórki oraz planowane godziny odjazdu autokaru zostaną podane bliżej terminu wyjazdów.

KONTAKT:
Obozowicze mogą posiadać telefon komórkowy, który przekazują w depozyt instruktorowi. Aparat telefoniczny będzie udostępniany codziennie od godz. 19.00 do 20.00. Numer telefonu kontaktowego do kierownika podczas trwania obozu zostanie podany przed rozpoczęciem turnusów.

ORGANIZATOR:
Stowarzyszenie WINKIDS

ul. Żeromskiego 62, 72-600 Świnoujście 
Tel.: 603 997 333, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
numer konta: 89 1140 2004 0000 3102 7760 9026

ZAPISY:
Biuro WinKids
poniedziałek, wtorek, środa, piątek w godz. 17.00 - 20.00

Żeromskiego 62, 72-600 Świnoujście
Tel.: 603 997 333, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc o kolejności zapisu decyduje data złożenia zgłoszenia oraz wpłata zadatku w ciągu 5 dni od dokonania zgłoszenia, potwierdzająca rezerwację w wysokości 500,00,- PLN/os.

Dokumenty do pobrania.

 

s1 s2 s4
d1 Superbohaterowie WinKids dane 1200x1200 s9
s5 s8 d6