OBÓZ PRZYGODOWY "ZAGINIONY ATRYBUT" WIEK_7-12 LAT

zaginiony atrybu oboz dzieciecy pasek

ZAGINIONY ATRYBUT
DZIECIĘCY OBÓZ SPORTOWO PRZYGODOWY (7-12 LAT)

Gdy wojska opuszczały tajną bazę w Bornem Sulinowie, miastem zawładnęła przenikająca cisza, która wypełniała osamotnione budynki garnizonowe, koszarowe, a także mieszkalne. W związku z masowymi wyjazdami w starych wagonach pociągowych, żołnierze nie mieli możliwości przewiezienia wszystkich zgromadzonych dóbr. W wielu obiektach pozostał majątek całych rodzin. Niedługo potem Miasto zostało uroczyście otwarte dla cywilów i zaczęto je zasiedlać. Generał Władimir Bułhakow, dowódca dywizji strzelców wierzył, że uda mu się wrócić do Bornego po coś najcenniejszego dla niego…czego nie był w stanie zabrać podczas wyjazdu w 1992 roku.
Niestety ukryta przed wyjazdem przez Władimira skrzynia zniknęła. W nowych dla niego czasach niejednokrotnie wracał odszukać nie tylko skrzynię, ale również pozostałe dobra.
Co tak cennego ukrył w skrzyni?
I dlaczego tak ważne są dla niego zaginione atrybuty, ze wciąż ich szuka?

 

TERMINY:
I turnus - 26.06 - 07.07.2021 - 2 wolne miejsce dla chłopca 
II turnus - 07.07 - 18.07.2021 - brak wolnych miejsc
III turnus - 18.07 - 29.07.2021 - brak wolnych miejsc
IV turnus - 09.08 - 20.08.2021 - 2 wolne miejsca dla chłopca

WIEK: 7 - 12 lat

PROFILE:
- wodny - WATERMIX
- strzelecki - FIRESHOOT

PROGRAM: 
Na program składają się zajęcia ogólne, realizowane dla wszystkich uczestników obozu oraz specjalistyczne - w zależności od wybranego przez uczestnika profilu: wodnego, strzeleckiego lub gimnastycznego (50% realizowanych zajęć w ramach całego programu).

Zajęcia dla wszystkich profili:

Atrybut - warsztaty z robotyki, tworzenie i budowanie konstrukcji ze standardowych klocków LEGO WEDO 2.0, programowanie robotów, budowli i pojazdów. Zajęcia nie tylko doskonalą umiejętności manualne dzieci, ale również poszerzają ich wyobraźnię, umiejętność twórczego, jak również logicznego myślenia. 
Kilwater - wodne szaleństwo na ciąganych przez motorówkę zabawkach pneumatycznych (banan, kanapa, koło MAX). Doskonała okazja do fantastycznej i niezapomnianej przygody, która spowoduje uśmiech na twarzy u każdego śmiałka, a także wyskok adrenaliny :)
Gennibot - niezwykłe, innowacyjne zajęcia z kodowania, programowania i robotyki dla najmłodszych, które nie wymagają użycia komputera,  a specjalistycznych, intuicyjnych robotów, kart do kodowania oraz maty edukacyjnej. Podczas zabaw z kodowaniem ćwiczymy logiczne, uporządkowanie myślenie, uczymy się tworzyć podstawową konstrukcję programistyczną. 
Na krawędzi - nauka i doskonalenie pływania na desce kneeboard. Wprowadzenie do samodzielnej jazdy na wodzie wykorzystując pęd motorówki. Nauka utrzymania równowagi w pozycji klęczącej na kneeboardzie, a także dociążania obu krawędzi deski. Pełna i stała komunikacja sternika i instruktora z dzieckiem za pomocą zestawu słuchawkowego BB-Talkin, co zdecydowanie zwiększa efektywność nauczania poszczególnych elementów.
Za pasem - wyprawa rowerowa w poszukiwaniu kolejnego atrybutu Wiktora. To nie będzie łatwe zadanie! Na szczęście przyjdzie nam prowadzić poszukiwania w niezwykle pięknych okolicznościach przyrody i krajobrazu otaczającego Borne Sulinowo. 
Laser Tag - bezpieczna i bezbolesna alternatywa dla gier strzelankowych wykorzystująca wiązkę podczerwieni, co sprawia, że gra jest całkowicie komfortowa dla uczestników. Taktyczna zabawa terenowa, wykorzystująca repliki broni używanej przez wojsko. Każde trafienie sygnalizowane jest sygnałem dźwiękowym oraz świetlnym na opasce przeciwnika.
Co w trzcinie piszczy? - nauka i doskonalenie techniki wiosłowania oraz manewrowania kajakiem na wodach Jeziora Pile. Pływanie w linii prostej, skręcanie i zwroty, a także doskonalenie współpracy z partnerem. Omówienie zasad bezpieczeństwa. Sprawdzamy wszystkie możliwe zakamarki w poszukiwaniu atrybutów.
Leśna gwiazda - gra terenowa z wykorzystaniem zestawu treningowego Sport Ident. Rozbudowany tor zadaniowy z innowacyjnym pomiarem czasu oraz elektronicznymi stacjami kontrolnymi, gdzie każdy uczestnik po zakończeniu otrzymuje natychmiast informację zwrotną o swoim wyniku. Scenariusze terenowe do wyboru: zbuduj wyraz, test japoński, motylki, tęcza, bieg z przeszkodami, liczymy, biathlon, endurance.
Horyzont - zajęcia na pneumatycznej ściance wspinaczkowej. Możliwość sprawdzenia swoich sił oraz odwagi na bezpiecznej ściance wspinaczkowej, na której obserwując otaczający teren z góry, będziemy mieli doskonały widok na okolicę. Pełna asekuracja przez instruktora.
Ready Steady - nauka pływania, ćwiczenia równowagi, gry i zabawy na deskach pneumatycznych Stand Up Paddle, które napędzane wiosłami (i nie tylko) świetnie sprawdzają się w czasie wodnej rekreacji, a także jako forma obeznania z deską i wprowadzenie do windsurfingu oraz kitesurfingu.
Rozpoznanie - bieg zadaniowy w terenie, podczas którego dzięki wskazówkom spróbujemy odnaleźć kolejne własności Wiktora. 
Na ratunek - nauka pierwszej pomocy, zachowanie się w sytuacji zagrożenia życia w czasach epidemii COVID-19, prawidłowe wezwanie pomocy, nauka i doskonalenie wykonywania ucisków klatki piersiowej  nauka układania poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. 
Sjesta - gry sportowe (flagi, badminton, siatkówka plażowa), kąpiele oraz chwila relaksu na zabezpieczonym kąpielisku,
Na strychu - w razie niepogody mamy dla Was doskonałą alternatywę, czyli rozgrywki i turnieje na konsolach (FIFA, Just Dance) czy też zajęcia z pakietu wielkich naukowców tj. budowa własnej kamery, barometru, urządzenia do pomiaru prędkości wiatru lub okreslania pozycji wzglęem gwiazd.
Ranne ptaszki- czyli aktywne poranki w formie ćwiczeń, gier i zabaw na rozbudzenie.
Wieczorny klimacik - zabawy wieczorne, dyskoteka, podchody, biegi zadaniowe i na orientację, gry i quizy, czyli wszystko, co urozmaici każdy wieczór Obozowicza.

Zajęcia profilowane:

Profil wodny - dla wszystkich pozytywnie zakręconych na punkcie wody: 

Wodne skrzyżowanie - nauka i doskonalenie pływania na nartach wodnych. Wprowadzenie do prawdziwych nart wodnych poprzez pontonowe narty wodne, które ułatwiają opanowanie momentu wyjścia z wody, a także utrzymania równowagi w pozycji stojącej. Dla tych, którzy opanują dmuchańce lub mają doświadczenia z poprzednich obów - próby wyjścia z wody i doskonalenie jazdy na nartach :) 
Expert - doskonalenie umiejętności na desce kneeboard. Poprawa techniki pływania w pozycji klęczącej, nauka dociążania krawędzi i pływania lewą i prawą stroną motorówki, a dla spryciarzy ;) - nauka obrotów na desce, wyskoki. 
Wodna Akademia - dodatkowe zajęcia motorowodnego, wodnego szaleństwa na pneumatycznych zabawkach, a co za tym idzie - jeszcze więcej emocji, uśmiechu i podekscytowania.
Busola - elementy nurkowania w akwalungu, poszukiwanie magicznego kompasu Oficera. Omówienie elementów sprzętu niezbędnego do nurkowania, a także zasad jego działania. Nurkowanie pod pełną asekuracją doświadczonego instruktora nurkowania.
Słoneczny Patrol - elementy ratownictwa wodnego, samoratownictwo, udzielenie pomocy osobie tonącej. Zajęcia przy użyciu podręcznego sprzętu ratowniczego jak boja SP, pas ratowniczy “Węgorz”, rzutka ratunkowa.

Profil strzelecki - czyli mali komandosi w swoim żywiole:

Master Laser - dodatkowe zajęcia laser tag rozbudowane o militarne scenariusze gry (walka o flagę, skrzynia, akcja ratunkowa i inne), pełna mobilizacja i współpraca w zespole.
Kolorowanka - paintball, tor sprawnościowy ze strzelaniem do celu z markerów paintballowych, czyli strzelających kulkami wypełnionymi farbą. Doskonalenie nie tylko celności, ale także sprytu. Zajęcia prowadzone przez doświadczonego instruktora, który czuwa nad przestrzeganiem zasad bezpiecznego obchodzenia się z bronią. 
Shot - splat master, czyli odmiana klasycznego paintballu dostosowana do dzieci. Markery sprężynowe “JT Splatmaster” wykorzystują dużo mniejszą siłę wystrzału kulek, o mniejszej średnicy, niż w tradycyjnym paintballu, co daje bezpieczeństwo oraz komfort udziału w grze jej uczestnikom. Scenariusze gier (walka o flagę, deatchmach, ochrona oficera) dostosowane do wieku i poziomu umiejętności uczestników. 
Na celowniku - zajęcia strzeleckie z łuków i wiatrówek do celu na tarczach z zaznaczonymi strefami punktowymi. Doskonalenie celności, sprytu oraz cierpliwości, czyli cech niezbędnych strzelcowi.
ASG, czyli Air Soft Gun - wprowadzamy nowy rodzaj broni, a właściwie jej replikę, której amunicją są białe, plastikowe kulki. Na pewno będziecie mogli doskonalić precyzję strzału, celność i skupienie, a także dynamiczne strzelanie w różnych pozycjach. A zanim to wszystko, obowiązkowo omówimy zasady bezpiecznego zachowania z bronią.
Blaszaki - zajęcia terenowe z wykorzystaniem mapy, kompasu oraz wykrywaczy metali. Nauka i doskonalenie orientacji w terenie, obsługi kompasu oraz czytania mapy wzbogacona o poszukiwanie tego, co ukryte w ziemi. 

ZAKWATEROWANIE:

Ośrodek Wypoczynkowy zlokalizowany jest nad jeziorem Pile w Gminie Borne Sulinowo w centralnej części Pojezierza Drawskiego. Na terenie gminy znajduje się 57 jezior, z których największym jest jezioro Pile o pow. 1000 ha, długości 8,5 km i głębokości do 44 m.
Jest położony w odległości 200 m od linii brzegowej z dostępem do plaży, otoczony dużym terenem rekreacyjnym. Bezpośrednie sąsiedztwo wody sprawia, że ośrodek jest idealną bazą dla osób uprawiających sporty wodne, a pobliskie miejskie szlaki piesze i rowerowe doskonale nadają się dla osób podejmujących aktywność w terenie.
Atrakcyjności dodaje też specyficzna historia ukrytego miasta, co w bezpośrednim sąsiedztwie podkreśla Dom Oficera.
Ponadto na ośrodku znajduje się suszarnia oraz sala świetlicowa i multimedialna. Na terenie otwartym znajduje się miejsce na ognisko, grilla, boisko do piłki nożnej, plażowej piłki siatkowej, ścianka wspinaczkowa, trampolina.

Pokoje zlokalizowane są w parterowych budynkach murowanych. Każdy budynek posiada trzy odrębne wejścia, gdzie znajdują się trzy lub cztery pokoje 4-6 osobowe z węzłami sanitarnymi. Ośrodek posiada własną kuchnię, gdzie serwujemy urozmaicone, domowe posiłki. Obiekt monitorowany, istnieje możliwość skorzystania z Internetu.

Bliskość Centrum Kultury i Rekreacji sprawia również, że jest doskonałym miejscem dla osób szukających profesjonalnej bazy sportowej: pełnowymiarowej sali, sali do sportów walki, sali tanecznej, siłowni, kortów tenisowych czy też do zespołu boisk „Orlik” (boisko do piłki nożnej o nawierzchni ze sztucznej trawy

Adres: ul. Chabrowa 1, 78-449 Borne Sulinowo

WYŻYWIENIE:

Całodzienne: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja.
Pierwszy posiłek – obiadokolacja, ostatni – śniadanie i suchy prowiant

W czasie obozu wyżywienie serwowane jest indywidualnie do każdego z pokoi, które wyposażone są w stoły oraz krzesła. 

Podczas posiłków podawane są różnorodne, smaczne, kolorowe, zdrowe potrawy, w tym uzgodnione wcześniej z rodzicami indywidualne diety uczestników (dieta wegetariańska, bezglutenowa i inne).

CENA:

2090 zł / osobę (UWAGA! Cena zawiera wszystkie w/w elementy programu - NIE POBIERAMY ŻADNYCH DODATKOWYCH OPŁAT ZA REALIZACJĘ PROGRAMU)

Rabat dla Stałych Klientów: 50 zł/osoba (Uczestnicy obozów w roku 2020)
Rabat dla rodzeństwa: 50 zł/osoba 
Rabaty sumują się.

Cena zawiera: 11 noclegów w Ośrodku Wypoczynkowym w Bornem Sulinowie, wyżywienie, transport autokarem/busem z klimatyzacją, realizację programu wraz z wykorzystywanymi przyborami, sprzęt sportowy, bilety wstępu, opiekę wyspecjalizowanej kadry instruktorskiej, ubezpieczenie NNW PZU z rozszerzeniem na uprawianie sportów wysokiego ryzyka, opiekę medyczną (zgodnie z przepisami), pamiątki dla uczestników. 

PŁATNOŚCI:

Termin płatności:
turnus 1 - 15 czerwca 2021
turnus 2, 3, 4 - 30 czerwca 2021 

numer konta: 89 1140 2004 0000 3102 7760 9026
opis przy płatności: imię nazwisko dziecka, OBÓZ SPORTOWY 

WYMAGANIA FORMALNE:

Dostarczenie:
- oryginału wypełnionej karty kwalifikacyjnej uczestnika,
- oświadczenia o stanie zdrowia dziecka (COVID -19)
- oświadczenia rodzica/opiekuna o braku przeciwwskazań do udziału dziecka w zajęciach sportowych zawartych w ofercie obozu, w tym sportach wysokiego ryzyka,
- oświadczenia o zapoznaniu się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia PZU.

RZECZY NIEZBĘDNE:

- ciepłe ubranie (polar, dresy),
- kurtka przeciwdeszczowa,
- plecak na wycieczki,
- obuwie do sportów wodnych,
- preparat przeciw komarom i kleszczom,
- 4 pary butów (klapki, sandały, obuwie sportowe 2 pary),
- pakiet plażowy: ręcznik kąpielowy, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, czapka z daszkiem (najlepiej dwie)
- przybory toaletowe, ręczniki — dodatkowo do zajęć wodnych

WYJAZD I POWRÓT:

Informacje o dokładnej godzinie wyjazdu oraz przyjazdu autokaru zostaną wysłane SMS w terminie do 7 dni od daty wyjazdu.
Miejsce zbiórki: dworzec autobusowy PKS ul. Dworcowa 1

KONTAKT:

Obozowicze mogą posiadać telefon komórkowy, który przekazują w depozyt instruktorowi. Aparat telefoniczny będzie udostępniany codziennie od godz. 19.00 do 20.00. Numer telefonu kontaktowego do kierownika podczas trwania obozu zostanie podany przed rozpoczęciem turnusów.

ZAPISY:

Telefon: 603997333
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

DOKUMENTY DO POBRANIA  

20280602 1390844537617833 8715645531674665914 o 203 32
73 6 306