PIERWSZY OBÓZ "SUPERBOHATEROWIE" WIEK_6-8 LAT

Superbohaterowie WinKids dane 1640x856

SUPERBOHATEROWIE
SPORTOWY OBÓZ PRZYGODOWY DLA NAJMŁODSZYCH
 

 

Czy znasz superbohaterów? Chciałbyś stać się jednym z nich i dołączyć do grona herosów?  Na naszym obozie każdy stanie się Superbohaterem i będzie mógł wykazać się przede wszystkim swoim SUPERpotencjałem.

Czy trzeba być bardzo silnym, aby przerodzić się w bohatera? Na to pytanie będziemy odpowiadać sobie każdego dnia. W grupie przezwyciężymy przeszkody, pokonamy przeciwności i będziemy się świetnie bawić, zdobywając nowe umiejętności i wiedzę….oraz robiąc coś dobrego dla innych :) Gotowi na super zabawę? Nowe wyzwania czekają! 

Już w czasie swojego pierwszego obozu będziecie mogli uzyskać miano superbohatera. Chcemy pokazać Wam, że nie tylko siła i odwaga charakteryzują bohatera, ale również mnóstwo innych, ważnych i znaczących w życiu cech. Każdego dnia będziemy wspólnie robić coś dobrego, ważnego dla drugiego człowieka, dla zwierząt, czy środowiska.

Oczywiście nie poprzestaniemy tylko na tym ;) Liczne atrakcje zapewnią Wam nie tylko moc wrażeń i doświadczeń, ale również sprawią, że czas rozłąki minie w mgnieniu oka ;)

TERMINY:
Turnus I 23.07-29.07.2021 (7 dni) - brak wolnych miejsc 

WIEK: 6-8 lat
Oferta skierowana jest do dzieci, które po raz pierwszy będą samodzielnie uczestniczyły w obozie. Krótsze turnusy, ze zwiększoną opieką (2 opiekunów na grupę) tak, aby spędzony poza domem czas wypełnić wyłącznie pozytywnymi doświadczeniami.

PROGRAM:
Elektra — warsztaty LEGO WeDo, zajęcia edukacyjne, podczas których wykorzystujemy zestawy klocków LEGO We.Do 2.0 oraz specjalistyczną platformę edukcyjną  Nawet najmłodsze dzieci konstruują i programują przeróżne konstrukcje. Warsztaty z robotyki to szansa na kształcenie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej. Takie zajęcia pozwalają lepiej poznać świat przedmiotów ścisłych, rozwijać zdolności logicznego myślenia i przede wszystkim UCZĄ BAWIĄC.
Gennibot - niezwykłe, innowacyjne zajęcia z kodowania, programowania i robotyki dla najmłodszych, które nie wymagają użycia komputera,  a specjalistycznych, intuicyjnych robotów, kart do kodowania oraz maty edukacyjnej. Podczas zabaw z kodowaniem ćwiczymy logiczne, uporządkowanie myślenie, uczymy się tworzyć podstawową konstrukcję programistyczną.
Spider Man — zajęcia na pneumatycznej ściance wspinaczkowej. Wspinanie się na ściance wspinaczkowej to dla kilkulatka sport idealny. Rozwija sprawność, kształtuje charakter, uczy wytrwałości. I pozwala spełniać marzenia o tym, co wydawałoby się nieosiągalne.
Sokole oko - podczas zajęć Uczestnicy obozu będą mieli okazję poznać podstawy strzelectwa pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i trenować celność, precyzję oraz skupienie - do wyboru wiatrówki, łuki, marker paintball.
Wodne Wilki — szalona zabawa na dmuchanych zabawkach ciąganych za motorówką (banan, kanapa) przez doświadczonego sternika. To doskonała okazja do fantastycznej, niezapomnianej zabawy i przygody, a także wykazania się odrobiną odwagi.
Aquaman — wielka wyprawa na obszerne wody Jeziora Pile. Próba sterowania łodzią motorową. Omówienie zasad bezpiecznego zachowania się na jednostce pływającej, elementy prac bosmańskich, obowiązki załoganta i nauka współdziałania w zespole, alarm człowiek za burtą.
Spongebob — zapoznanie z prawdziwym sprzętem do nurkowania, omówienie zasady jego działania. Dla chętnych odkrywanie podwodnego świata poprzez naukę oddychania z wykorzystaniem automatu i maski do nurkowania na płytkiej wodzie przy asekuracji instruktora nurkowania.
Srebrny Surfer — Stand Up Paddle w skrócie SUP to obecnie najszybciej rozwijający się sport wodny na świecie. SUP jest także świetną zabawą dla dzieci, dzięki której doskonale oswaja się z deską i wodą — jest to dobre wprowadzenie do innych sportów wodnych takich jak windsurfing czy kitesurfing. Podczas zajęć na specjalnych deskach pneumatycznych dla małych Superbohaterów będziemy się świetnie bawić poprzez ćwiczenia uczące równowagi i wiosłowania.
Pidżamersi - czyli paintball dla najmłodszych. Profesjonalny sprzęt strzelający (tzw. marker) dostosowany jest do wieku uczestników. Dysponujemy specjalnymi markerami sprężynowymi „JT Splatmaster” (sprężynowiec strzelający kulkami do paintball-a o mniejszej średnicy i z mniejszą siłą) przeznaczonymi dla młodszych uczestników. Zajęcia prowadzi doświadczona kadra dbająca o przestrzeganie przez uczestników zasad bezpieczeństwa, co sprawia, że gra jest 100 % bezpieczna. Specjalnie przygotowane scenariusze, (np. obrona twierdzy, walka o flagę, ochrona prezydenta, deathmatch), dopasowane do wieku i umiejętności uczestników oraz możliwości terenu zapewniają atrakcyjność rozgrywek oraz bezpieczeństwo.
Inspektor Gadżet — gra terenowa z wykorzystaniem zestawu treningowego Sport Ident. Rozbudowany tor przeszkód z innowacyjnym pomiarem czasu, gdzie każdy uczestnik po zakończeniu otrzymuje natychmiast informację zwrotną o swoim wyniku. Scenariusze terenowe do wyboru: zbuduj wyraz, test japoński, motylki, tęcza, bieg z przeszkodami, liczymy, biathlon, endurance.
Strażak SAM — to gra medyczna, gdzie nauczymy się  jak wzywać pomoc, jak sprawdzić stan poszkodowanego oraz udzielić pierwszej pomocy. To gra, podczas której nauczymy się pierwszej pomocy i działania pod presją. Dowiemy się komu w pierwszej kolejności udzielić pomocy w zdarzeniach, gdzie jest duża ilość rannych osób oraz jak działać w zależności od sytuacji.
Transformers — to zajęcia z gier, zabaw i konkursów. Stare uliczne gry w niezapomnianym klimacie - kapsle, klasy, guma. Zabawy z wykorzystaniem chusty Klanza, Slack Line. Będziemy ćwiczyć równowagę na bezpiecznej wysokości! Świetna zabawa i wyzwanie!
Super Start— poranne zajęcia jako dawka energii na cały dzień, zajęcia gimnastyczne na ścieżce AIRTRACK. Praca nad koordynacją i skocznością na trampolinie.
Niniago Mistrzowie Sportu — piłka ręczna, zbijak, piłka nożna, siatkówka plażowa, badminton, wyścigi papierowych samolotów, piacholepy czyli rozgrywki sportowe i chwila relaksu na plaży.
Jaskinia Batmana - autorskie zajęcia rekreacyjne na zakończenie dnia, takie jak: SuperDyskoteka, Podchody, Kto Kłamie? Wykrywacze Metalu, Bieg Na Orientację, Mega Ślizgawka, Ognisko.

ZAKWATEROWANIE:

Ośrodek Wypoczynkowy zlokalizowany jest nad jeziorem Pile w Gminie Borne Sulinowo w centralnej części Pojezierza Drawskiego. Na terenie gminy znajduje się 57 jezior, z których największym jest jezioro Pile o pow. 1000 ha, długości 8,5 km i głębokości do 44 m.

Jest położony w odległości 200 m od linii brzegowej z dostępem do plaży, otoczony dużym terenem rekreacyjnym. Bezpośrednie sąsiedztwo wody sprawia, że ośrodek jest idealną bazą dla osób uprawiających sporty wodne, a pobliskie miejskie szlaki piesze i rowerowe doskonale nadają się dla osób podejmujących aktywność w terenie.

Atrakcyjności dodaje też specyficzna historia ukrytego miasta, co w bezpośrednim sąsiedztwie podkreśla Dom Oficera.

Ponadto na ośrodku znajduje się suszarnia oraz sala świetlicowa i multimedialna. Na terenie otwartym znajduje się miejsce na ognisko, grilla, boisko do piłki nożnej, plażowej piłki siatkowej, ścianka wspinaczkowa, trampolina.

Pokoje zlokalizowane są w parterowych budynkach murowanych. Każdy budynek posiada trzy odrębne wejścia, gdzie znajdują się trzy lub cztery pokoje 4-6 osobowe z węzłami sanitarnymi. Ośrodek posiada własną kuchnię, gdzie serwujemy urozmaicone, domowe posiłki. Obiekt monitorowany, istnieje możliwość skorzystania z Internetu.

Bliskość Centrum Kultury i Rekreacji sprawia również, że jest doskonałym miejscem dla osób szukających profesjonalnej bazy sportowej: pełnowymiarowej sali, sali do sportów walki, sali tanecznej, siłowni, kortów tenisowych czy też do zespołu boisk „Orlik” (boisko do piłki nożnej o nawierzchni ze sztucznej trawy

Adres: ul. Chabrowa 1, 78-449 Borne Sulinowo

WYŻYWIENIE:

Całodzienne: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja.
Pierwszy posiłek – obiadokolacja, ostatni – śniadanie i suchy prowiant
W czasie obozu wyżywienie serwowane jest indywidualnie do każdego z pokoi, które wyposażone są stoły oraz krzesła. 
Podczas posiłków podawane są różnorodne, smaczne, kolorowe, zdrowe potrawy, w tym uzgodnione wcześniej z rodzicami indywidualne diety uczestników (dieta wegetariańska, bezglutenowa i inne).

CENA:

1330 zł / osoba (UWAGA! Cena zawiera wszystkie w/w elementy programu - NIE POBIERAMY ŻADNYCH DODATKOWYCH OPŁAT ZA REALIZACJĘ PROGRAMU)
Cena zawiera: 6 noclegów w Ośrodku Wypoczynkowym Fort Borne, wyżywienie, transport autokarem/busem z klimatyzacją, realizację programu wraz z wykorzystywanymi przyborami, sprzęt sportowy, bilety wstępu, opiekę wyspecjalizowanej kadry instruktorskiej, ubezpieczenie NNW PZU z rozszerzeniem na uprawianie sportów wysokiego ryzyka, opiekę medyczną (zgodnie z przepisami), pamiątki dla uczestników.

PŁATNOŚCI:

Termin płatności: 30 czerwca 2021 
numer konta: 89 1140 2004 0000 3102 7760 9026
opis przy płatności: imię nazwisko dziecka, OBÓZ SPORTOWY 

WYMAGANIA FORMALNE:

Dostarczenie:
- oryginału wypełnionej karty kwalifikacyjnej uczestnika,
- oświadczenia o stanie zdrowia dziecka (COVID -19)
- oświadczenia rodzica/opiekuna o braku przeciwwskazań do udziału dziecka w zajęciach sportowych zawartych w ofercie obozu, w tym sportach wysokiego ryzyka,
- oświadczenia o zapoznaniu się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia PZU.

RZECZY NIEZBĘDNE:
- ciepłe ubranie (polar, dresy),
- kurtka przeciwdeszczowa,
- plecak na wycieczki,
- obuwie do sportów wodnych,
- preparat przeciw komarom i kleszczom,
- 4 pary butów (klapki, sandały, obuwie sportowe 2 pary),
- pakiet plażowy: ręcznik kąpielowy, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, czapka z daszkiem (najlepiej dwie)
- przybory toaletowe, ręczniki — dodatkowo do zajęć wodnych

TRANSPORT:
Klimatyzowany autokar lub bus pasażerski. Godziny i miejsca odjazdu autokarów podane zostaną nie później jak 14 dni przed rozpoczęciem turnusu. 

WYJAZD I POWRÓT:

Informacje o dokładnej godzinie wyjazdu oraz przyjazdu autokaru zostaną wysłane SMS w terminie do 7 dni od daty wyjazdu. 
Miejsce zbiórki: dworzec autobusowy PKS ul. Dworcowa 1

KONTAKT:
Obozowicze mogą posiadać telefon komórkowy, który przekazują w depozyt instruktorowi. Aparat telefoniczny będzie udostępniany codziennie od godz. 19.00 do 20.00. Numer telefonu kontaktowego do kierownika podczas trwania obozu zostanie podany przed rozpoczęciem turnusów.

ORGANIZATOR:
Stowarzyszenie WINKIDS

ul. Żeromskiego 62, 72-600 Świnoujście 
Tel.: 603 997 333, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
numer konta: 89 1140 2004 0000 3102 7760 9026

ZAPISY:
Tel.: 603 997 333, 
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

DOKUMENTY DO POBRANIA  

s1 s2 s4
d1 Superbohaterowie WinKids dane 1200x1200 s9
s5 s8 d6