OBÓZ MŁODZIEŻOWY STRZELECKI-WODNY WIEK_12-15 LAT

młodziez 2 lato2020 1 MŁODZIEZ 11

PROFILOWANY SPORTOWY OBÓZ MŁODZIEŻOWY (12 - 15 LAT)

TERMINY:
I turnus: 29.07 - 09.08.2021 -  2 wolne miejsca dla chłopców i 2 wolne miejsca dla dziewczynek
II turnus: 09.08 - 20.08.2021 - 3 wolne miejsce dla chłopców i 4 wolne miejsca dla dziewczynek

WIEK
12 -15 lat

PROFILE
Water Mix - wodny, z przewagą zajęć wodnych, szkolenie kneeboard, narty wodne oraz wakeboard.
Fireshoot - strzelecki, zajęcia terenowe obejmujące wszelkiego rodzaju strzelanki z użyciem różnych rodzajów broni.

 

PROFIL WODNY - WATER MIX

WATER MIX KOŁO PASEK

To obóz dla wszystkich chętnych adrenaliny i przygód na wodzie oraz niezapomnianych wakacyjnych wrażeń. W czasie zajęć spróbujemy wielu różnych form aktywności i atrakcji, jednak główne siły skupimy na szaleństwie po wodach Jeziora Pile, gdzie będziemy śmigać, pływać, nurkować, a czasami też…. chillować :)

PROGRAM
Water Agent -
szalona zabawa na dmuchanych zabawkach ciąganych za motorówką (banan, kanapa, koło MAX), okazja do fantastycznej zabawy i niezapomnianych wrażeń podczas wodnego szaleństwa.

Na krawędzi - nauka i doskonalenie umiejętności pływania na nartach wodnych, desce kneeboard, wakeboardzie. Ćwiczenia dociążania krawędzi, skrętów i obrotów, a w przypadku nart wodnych i wakeboardu - wyjścia z wody i utrzymania równowagi i pozycji pionowej. Pełna i stała komunikacja sternika i instruktora z dzieckiem za pomocą zestawu słuchawkowego BB-Talkin, co zdecydowanie zwiększa efektywność nauczania poszczególnych elementów.
Kilwater  - wyprawa pontonowa, podstawy sterowania pontonem motorowodnym, zawody na czas w pokonaniu toru zadaniowego, ćwiczenia podejmowania poszkodowanego w czasie alarmu “człowiek za burtą”, zasady bezpiecznego zachowania się na jednostce pływającej.
Spływ kajakowy- całodniowy spływ kajakowy rzeką Piławą otoczoną interesującym krajobrazem, doskonalenie manewrowania kajakiem oraz współpracy z partnerem podczas pokonywania naturalnych przeszkód na trasie spływu.
Underwater - nurkowanie w akwalungu - omówienie elementów wyposażenia płetwonurka, znaczenia umiejętności nurkowania. Elementy nurkowania w wodach Jeziora Pile pod nadzorem doświadczonego instruktora nurkowania.
SUP - podstawy pływania, ćwiczenia równowagi oraz zabawy na desce pneumatycznej stand up paddle napędzanej przez wiosła, świetna forma rekreacji wodnej, a także jako forma obeznania z deską i wprowadzenie do windsurfingu oraz kitesurfingu.
Take it easy - rozgrywki sportowe (badminton, siatkówka plażowa), kąpiele na zabezpieczonym kąpielisku oraz trochę relaksu na plaży,
Laser Tag -  bezpieczna i bezbolesna alternatywa dla gier strzelankowych wykorzystująca wiązkę podczerwieni. Taktyczna zabawa terenowa, wykorzystująca repliki broni używanej przez wojsko. Każde trafienie sygnalizowane jest przez sygnał dźwiękowy oraz świetlny na opasce przeciwnika. Świetna zabawa w czasie scenariuszy gry takich jak: deatchmatch, walka o flagę, obrona agenta, skrzynia i inne.
Alpinista - zajęcia na pneumatycznej, bezpiecznej ściance wspinaczkowej. Okazja do wzmocnienia siły rąk, a także wykazania się sprytem i odwagą. Pełna asekuracja przez instruktora.
Power life –  zajęcia nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej RKO na elektronicznych fantomach wskazujących efektywność prowadzonych zabiegów, a także nauka obsługi automatycznego zewnętrznego defibrylatora AED,
Micro Agent - gra terenowa z wykorzystaniem zestawu treningowego Sport Ident. Rozbudowany tor zadaniowy z innowacyjnym pomiarem czasu oraz elektronicznymi punktami kontrolnymi, gdzie każdy uczestnik po zakończeniu otrzymuje natychmiast informację zwrotną o swoim wyniku.  Scenariusze terenowe do wyboru: zbuduj wyraz, test japoński, motylki, tęcza, bieg z przeszkodami, liczymy, biathlon, endurance.
Power game - rozgrywki na konsolach (FIFA, Just Dance)
Na dobranoc - czyli różnorodne, aktywizujące zajęcia wieczorne każdego dnia (dyskoteka, wieczór filmowy, biegi zadaniowe, quizy)

 

PROFIL STRZELECKI - FIRESHOOT

strzelecki pasek

Dla wszystkich, którzy lepiej czują się na lądzie niż w wodzie, a zajęcia w trudnych warunkach terenowych nie są im straszne, mamy propozycję dobrej zabawy na militarnych terenach Bornego Sulinowa. Podczas zajęć terenowych ze strzelectwa, wspinaczki i wypraw terenowych poczujecie się jak komandosi. Oczywiście jak wakacje to musi być też woda, także nie zabraknie chwili na orzeźwiające szaleństwo nad Jeziorem Pile.

PROGRAM
ASG (NOWOŚĆ) -
zajęcia strzeleckie z użyciem karabinów ASG, czyli wiernych replik oryginalnej broni, których amunicją są plastikowe kulki o kalibrze 6 mm. Celem głównym gry jest trafienie przeciwnika niepowodującą obrażeń kulką. Scenariusze i gry, które wymagające sprytu, sprawności fizycznej, a także umiejętności szybkiego reagowania na bodźce i podejmowania decyzji. Szkolenie z zasad bezpieczeństwa i obsługi broni. 

Paintball - gry terenowe z wykorzystaniem markerów na kulki wypełnione farbą. Pełne umundurowanie i zabezpieczenie zawodników. Scenariusze gier, taktyka współdziałania w zespole. Wszystkie gry odbywają się w lesie, na kilkuhektarowym terenie. Każda grupa na poligonie jest pod opieką instruktorów odpowiedzialnych za sędziowanie, bezpieczeństwo i obsługę sprzętu. Moc emocji w podczas scenariuszy gier takich jak: bitwa napoleońska, deatchmatch, walka o flagę, porywacze, zombie.
Laser Tag -bezpieczna i bezbolesna alternatywa dla gier strzelankowych wykorzystująca wiązkę podczerwieni. Taktyczna zabawa terenowa, wykorzystująca repliki broni używanej przez wojsko. Każde trafienie sygnalizowane jest przez sygnał dźwiękowy oraz świetlny na opasce przeciwnika. Rozgrywki rozbudowane o scenariusze w terenie.
Łucznictwo i strzelectwo– posługiwanie się bronią pneumatyczną, łukiem klasycznym i łukiem bloczkowym, zawody w strzelaniu do celu na tarczach z oznaczonymi strefami punktowymi.
Twardziel - zajęcia na bezpiecznej, pneumatycznej ściance wspinaczkowej. Okazja do wzmocnienia siły rąk, a także wykazania się sprytem i odwagą. Pełna asekuracja przez instruktora.
Spływ kajakowy - całodniowy spływ kajakowy rzeką Piławą otoczoną ciekawym krajobrazem, doskonalenie manewrowania kajakiem oraz współpracy z partnerem podczas pokonywania naturalnych przeszkód na trasie spływu.
Take it easy - rozgrywki sportowe (badminton, piłka siatkowa), kąpiele na zabezpieczonym kąpielisku oraz trochę relaksu na plaży,
Water extreme - chwila na zmianę żywiołu -  szalona zabawa na dmuchanych zabawkach ciąganych za motorówką (banan, kanapa, koło MAX, tuba),
Power life –  zajęcia nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej RKO na elektronicznych fantomach wskazujących efektywność prowadzonych zabiegów, a także nauka obsługi automatycznego zewnętrznego defibrylatora AED,
Micro Agent - gra terenowa z wykorzystaniem zestawu treningowego Sport Ident. Rozbudowany tor zadaniowy z innowacyjnym pomiarem czasu i elektronicznymi punktami kontrolnymi, gdzie każdy uczestnik po zakończeniu otrzymuje natychmiast informację zwrotną o swoim wyniku. Scenariusze terenowe do wyboru: zbuduj wyraz, test japoński, motylki, tęcza, bieg z przeszkodami, liczymy, biathlon, endurance.
Power game - rozgrywki na konsolach (FIFA, Just Dance)
Na dobranoc - czyli różnorodne, aktywizujące zajęcia wieczorne każdego dnia (dyskoteka, wieczór filmowy, biegi zadaniowe,quizy)

ZAKWATEROWANIE
Ośrodek Wypoczynkowy zlokalizowany jest nad jeziorem Pile w Gminie Borne Sulinowo w centralnej części Pojezierza Drawskiego. Na terenie gminy znajduje się 57 jezior, z których największym jest jezioro Pile o pow. 1000 ha, długości 8,5 km i głębokości do 44 m. 

Jest położony w odległości 200 m od linii brzegowej z dostępem do plaży, otoczony dużym terenem rekreacyjnym. Bezpośrednie sąsiedztwo wody sprawia, że ośrodek jest idealną bazą dla osób uprawiających sporty wodne, a pobliskie miejskie szlaki piesze i rowerowe doskonale nadają się dla osób podejmujących aktywność w terenie.
Atrakcyjności dodaje też specyficzna historia ukrytego miasta, co w bezpośrednim sąsiedztwie podkreśla Dom Oficera.

Ponadto na ośrodku znajduje się suszarnia oraz sala świetlicowa i multimedialna. Na terenie otwartym znajduje się miejsce na ognisko, grilla, boisko do piłki nożnej, plażowej piłki siatkowej, ścianka wspinaczkowa, trampolina.

Pokoje zlokalizowane są w parterowych budynkach murowanych. Każdy budynek posiada trzy odrębne wejścia, gdzie znajdują się trzy lub cztery pokoje 4-6 osobowe z węzłami sanitarnymi. Ośrodek posiada własną kuchnię, gdzie serwujemy urozmaicone, domowe posiłki. Obiekt monitorowany, istnieje możliwość skorzystania z Internetu.

Bliskość Centrum Kultury i Rekreacji sprawia również, że jest doskonałym miejscem dla osób szukających profesjonalnej bazy sportowej: pełnowymiarowej sali, sali do sportów walki, sali tanecznej, siłowni, kortów tenisowych czy też do zespołu boisk „Orlik” (boisko do piłki nożnej o nawierzchni ze sztucznej trawy.

Adres: ul. Chabrowa 1, 78-449 Borne Sulinowo

WYŻYWIENIE
Całodzienne: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja.

Pierwszy posiłek – obiadokolacja, ostatni – śniadanie i suchy prowiant
W czasie obozu wyżywienie serwowane jest indywidualnie do każdego z pokoi, które wyposażone są w stoły oraz krzesła. 
Podczas posiłków podawane są różnorodne, smaczne, kolorowe, zdrowe potrawy, w tym uzgodnione wcześniej z rodzicami indywidualne diety uczestników (dieta wegetariańska, bezglutenowa i inne).

CENA
2090 zł / osobę (UWAGA! Cena zawiera wszystkie w/w elementy programu - NIE POBIERAMY ŻADNYCH DODATKOWYCH OPŁAT ZA REALIZACJĘ PROGRAMU)

Rabat dla Stałych Klientów: 50 zł/osoba - uczestnicy obozów w roku 2020
Rabat dla rodzeństwa: 50 zł/osoba 
Rabaty sumują się.
Cena zawiera: 11 noclegów w Ośrodku Wypoczynkowym w Bornem Sulinowie, wyżywienie, transport autokarem/busem z klimatyzacją, realizację programu wraz z wykorzystywanymi przyborami, sprzęt sportowy, bilety wstępu, opiekę wyspecjalizowanej kadry instruktorskiej, ubezpieczenie NNW PZU z rozszerzeniem na uprawianie sportów wysokiego ryzyka, opiekę medyczną (zgodnie z przepisami), pamiątki dla uczestników. 

PŁATNOŚCI:
Termin płatności: 30 czerwca 2021 
numer konta: 89 1140 2004 0000 3102 7760 9026
opis przy płatności: imię nazwisko dziecka, OBÓZ SPORTOWY 

WYMAGANIA FORMALNE
Dostarczenie:
- oryginału wypełnionej karty kwalifikacyjnej uczestnika,

- oświadczenia o stanie zdrowia dziecka (COVID -19)
- oświadczenia rodzica/opiekuna o braku przeciwwskazań do udziału dziecka w zajęciach sportowych zawartych w ofercie obozu, w tym sportach wysokiego ryzyka,
- oświadczenia o zapoznaniu się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia PZU.

RZECZY NIEZBĘDNE
- ciepłe ubranie (polar, dresy),

- kurtka przeciwdeszczowa,
- plecak na wycieczki,
- obuwie do sportów wodnych,
- preparat przeciw komarom i kleszczom,
- 4 pary butów (klapki, sandały, obuwie sportowe 2 pary),
- pakiet plażowy: ręcznik kąpielowy, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, czapka z daszkiem (najlepiej dwie)
- przybory toaletowe, ręczniki — dodatkowo do zajęć wodnych

Dodatkowo dla profilu Fireshoot - niezbędne osobiste wyposażenie do zajęć ASG: 
- maska ochronna typu STALKER - w związku z zasadami higieniczno-sanitarnymi, każdy uczestnik profilu strzeleckiego musi być wyposażony we własną maskę ochronną twarzy,
- okulary ochronne z wymaganym atestem,
- komin ochronny na szyję (materiałowy),
- rękawice taktyczne,
- wygodne obuwie do zajęć terenowych,
- zalecamy również, aby posiadać własną bluzę lub górną część munduru moro

WYJAZD I POWRÓT
Informacje o dokładnej godzinie wyjazdu oraz przyjazdu autokaru zostaną wysłane SMS w terminie do 7 dni od daty wyjazdu.

Miejsce zbiórki: dworzec autobusowy PKS ul. Dworcowa 1

KONTAKT
Obozowicze mogą posiadać telefon komórkowy, który przekazują w depozyt instruktorowi. Aparat telefoniczny będzie udostępniany codziennie od godz. 19.30 do 20.30. Numer telefonu kontaktowego do kierownika podczas trwania obozu zostanie podany przed rozpoczęciem turnusów.

ZAPISY
Telefon: 603997333

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 DOKUMENTY DO POBRANIA 

młodziez 2 młodziez 3 młodziez 8
KWADRAT WATERMIX wspinaczka 500x500 MŁODZIEZ 11