OBÓZ NURKOWY WIEK_15+

foto oboz nurkowy

UNDERWATER - NURKOWY
młodzieżowy obóz sportowy

Zapraszamy do podwodnej przygody na Pojezierzu Drawskim. Wspaniałe okoliczności otaczającej Jezioro Pile przyrody sprawiają, że bez względu na warunki atmosferyczne, czas spędzony pod wodą będzie niezapomniany!

Chcesz spróbować swoich sił, nurkując w przepięknej krainie jezior? Nie zastanawiaj się dłużej, jedź z nami na obóz! Młodzieżowy obóz nurkowy to wspaniała forma wakacyjnego wypoczynku. Zapraszamy młodzież do uczestniczenia w obozie nurkowym, w którego trakcie, podczas 6 dni po przejściu profesjonalnego szkolenia, staniecie się pełnoprawnymi nurkami z międzynarodowym certyfikatem RAID ważnym na całym świecie.

Oczywiście obóz szkoleniowy to nie tylko nauka, nie zabraknie czasu na inne przyjemności takie jak szaleństwo motorowodne na ciąganych zabawkach wodnych, narty wodne, lasertag, czy też spływ kajakowy.

TERMIN:
Uwaga! Profil nurkowy realizowany na turnusie w terminie: 18.07 - 23.07. 2021

WIEK UCZESTNIKÓW
15 + różni się w zależności od wybranego szkolenia (szczegóły w wymaganiach formalnych).

PROGRAM CZĘŚĆ SZKOLENIOWA
- zajęcia teoretyczne (nauczanie selektywne),
- obsługa sprzętu nurkowego (ubieranie, wyważanie, składanie zestawu),
- bezpieczeństwo podczas nurkowania — swoje i partnera,
- uzyskanie doskonałej pływalności,
- nurkowanie, eksploracja i odkrywanie tajemnic jezior Pojezierza Drawskiego,
- nurkowanie w parach,
- umiejętność podwodnej nawigacji przy użyciu kompasu,
- umiejętność nurkowania z łodzi,
- podwodne wycieczki, oddychanie partnerskie i wiele innych umiejętności potrzebnych do pozytywnie zdanego egzaminu!

PONADTO (pakiet zajęć dodatkowych bez DODATKOWYCH OPŁAT w cenie obozu)
KNEEBOARD - nauka i doskonalenie jazdy na desce kneeboard oraz nartach wodnych, nauka i doskonalenie pływania w pozycji klęczącej, krawędziowania oraz obrotów na desce kneeboard, oraz wyjścia z wody i utrzymania pozycji pionowej na nartach wodnych. Pełna i stała komunikacja sternika i instruktora z dzieckiem za pomocą zestawu słuchawkowego BB-Talkin, co zdecydowanie zwiększa efektywność nauczania poszczególnych elementów,
DMUCHAŃCE - mega szał motorowodny oraz fantastyczna zabawa na ciąganych za motorówką zabawkach pneumatycznych (koło MAX, kanapa, banan),
PAINTBALL — grupowa gra terenowa z wykorzystaniem markerów na kulki wypełnione farbą. Zabawa w pełnym umundurowaniu oraz masce ochronnej w czasie scenariuszów gry takich jak: akcja ratunkowa, walka o flagę, skrzynia, zakładnik. Nadzór i egzekwowanie zasad bezpiecznego obchodzenia się z bronią przez doświadczonego instruktora.

KURSY REALIZOWANE PODCZAS OBOZU*

KURS PODSTAWOWY - 15+ OPEN WATER 20
Kurs może rozpocząć każdy, kto ukończył 15 lat (u osób poniżej 18 roku życia wymagana jest zgoda osoby dorosłej).
Aby przystąpić do kursu, nie wymagane jest żadne doświadczenie nurkowe, a program jest idealnie dostosowany pod osoby początkujące. Podczas kursu nauczysz się wszystkiego co jest niezbędne by zdobyć umiejętności nurkowe oraz, co jest bardzo ważne – czuć się pewnie i bezpiecznie pod wodą! Wysoki poziom kursu sprawi że po jego ukończeniu otrzymasz certyfikat, który da Ci uprawnienia na nurkowanie na całym świecie.

KURS ZAAWANSOWANY - 15+ EXPLORER 30 
Kurs może rozpocząć każdy, kto ukończył 15 lat (u osób poniżej 18 roku życia wymagana jest zgoda osoby dorosłej).

Kurs ten jest przeznaczony dla każdego certyfikowanego nurka, który ma odpowiednik RAID Open Water 20 oraz ukończył 15 lat. Explorer 30 jest kolejnym etapem w Twojej przygodzie z nurkowaniem. Dzięki niemu poszerzysz wiedzę i umiejętności zdobyte podczas kursu Open Water 20.
Jest bardzo ekscytującym kursem, z minimalną ale niezbędną teorią, skupiający się na praktycznych sesjach tematycznych, aby dać Tobie więcej umiejętności i doświadczenia pod wodą, pod czujnym okiem i nadzorem instruktora. W czasie kursu odbędziesz 5 nurkowań, podczas których będą czekać na Ciebie nowe wyzwania, dzięki którym nabędziesz zdolności nurkowania w różnych środowiskach lub miejscach nurkowych.

SPECJALIZACJE NURKOWE REALIZOWANE PODCZAS OBOZU*

NITROX
Wymagania: aby przystąpić do kursu RAID Nitrox należy mieć skończone 15 lat, certyfikat RAID Open Water 20 lub jego odpowiednik.
Na kursie RAID Nitrox dowiesz się o planowaniu nurkowania dla mieszanin gazów nitroksowych (do 40%), procedurach analizy i znakowania dla butli zawierających nitrox i poznasz granice ekspozycji na tlen. Dzięki niemu rozwiniesz wiedzę niezbędną do planowania, analizowania i używania mieszanek gazowych wzbogaconych powietrzem Nitrox, do rekreacyjnego nurkowania bez dekompresji.

RAID WRECK DIVER
Wymaganiaa: aby przystąpić do kursu RAID Basic Wreck należy mieć skończone 15 lat, certyfikat RAID Open Water 20 lub jego odpowiednik.
Nurkowanie wrakowe to kolejne ekscytujące wyzwanie, które wymaga jednak specjalnego przygotowania. Kurs ten ma na celu poszerzenie Twojej wiedzy i umiejętności, aby umożliwić Ci bezpieczne nurkowanie na wrakach bez ich penetracji. Rozwija wiedzę wymaganą do planowania, przygotowywania i analizowania nurkowania wrakowego. Podczas kursu RAID Wreck zapoznasz się z procedurami, problemami jakie można napotkać podczas nurkowania. Będziesz w stanie zidentyfikować potencjalne zagrożenia i niebezpieczeństwa związane z wrakiem, unikając w ten sposób ryzyka wypadku.

*w zależności od stopnia zaawansowania podczas obozu można zrobić jedno wybrane szkolenie

CENA:
*850 zł
Cena obejmuje: 5 noclegów w Ośrodku Wypoczynkowym, wyżywienie, transport, realizację programu sportowego (kneeboard, dmuchańce, paintball), opiekę wyspecjalizowanej kadry instruktorskiej, sprzęt sportowy, bilety wstępu, ubezpieczenie NNW PZU z rozszerzeniem na uprawianie sportów wysokiego ryzyka, opiekę medyczną (zgodnie z przepisami).

*Opłata 850zł nie obejmuje opłaty za uprawnienia.

*Opłaty dodatkowe przy podejściu do egzaminu:
KURS PODSTAWOWY - 15+ OPEN WATER 20 - 750zł

KURS ZAAWANSOWANY - 15+ EXPLORER 30 - 750zł
SPECJALIZACJA NITROX - 750zł
SPECJALIZACJA RAID WRECK DIVER - 750zł

*Opłaty dodatkowe pobierane są po zdaniu egzaminów końcowych na poszczególne uprawnienia.

Termin płatności: 30 czerwca 2021 

DOKUMENTY DO POBRANIA