underwater

 

UNDERWATER - NURKOWY
młodzieżowy obóz sportowy

Zapraszamy do podwodnej przygody na Pojezierzu Drawskim. Wspaniałe okoliczności otaczającej Jezioro Pile przyrody sprawiają, że bez względu na warunki atmosferyczne, czas spędzony pod wodą będzie niezapomniany!

Chcesz spróbować swoich sił, nurkując w przepięknej krainie jezior? Nie zastanawiaj się dłużej, jedź z nami na obóz! Młodzieżowy obóz nurkowy to wspaniała forma wakacyjnego wypoczynku. Zapraszamy młodzież do uczestniczenia w obozie nurkowym, w którego trakcie, podczas 13 dni po przejściu profesjonalnego szkolenia, staniecie się pełnoprawnymi nurkami z międzynarodowym certyfikatem PADI ważnym na całym świecie.

Oczywiście obóz szkoleniowy to nie tylko nauka, nie zabraknie czasu na inne przyjemności takie jak szaleństwo motorowodne na ciąganych zabawkach wodnych, narty wodne, lasertag, czy też spływ kajakowy.

WIEK UCZESTNIKÓW
12 + różni się w zależności od wybranego szkolenia (szczegóły w wymaganiach formalnych).

PROGRAM CZĘŚĆ SZKOLENIOWA
- zajęcia teoretyczne (nauczanie selektywne),
- zajęcia basenowe (Park Wodny w Szczecinku),
- obsługa sprzętu nurkowego (ubieranie, wyważanie, składanie zestawu),
- bezpieczeństwo podczas nurkowania — swoje i partnera,
- uzyskanie doskonałej pływalności,
- nurkowanie, eksploracja i odkrywanie tajemnic jezior Pojezierza Kaszubskiego,
- nurkowanie w parach,
- umiejętność podwodnej nawigacji przy użyciu kompasu,
- umiejętność nurkowania z łodzi,
- podwodne wycieczki, oddychanie partnerskie i wiele innych umiejętności potrzebnych do pozytywnie zdanego egzaminu!

Całość części szkoleniowej podzielona jest na trzy części:
1. Część teoretyczna, podczas której samodzielnie będziesz przyswajać wiedzę z podręcznika oraz z filmów na DVD. Będziesz również samodzielnie wypełniać sprawdziany wiedzy, które znajdują się na końcu każdego rozdziału w twoim podręczniku. Po ich wypełnieniu, na bieżąco będziemy je wspólnie sprawdzać i omawiać wszystko to, co będzie niejasne. W podręczniku znajdziesz elementy z dziedziny fizyki, fizjologii człowieka oraz budowy i zasady działania sprzętu nurkowego.
2. Część praktyczna w wodach basenowych, czyli bezpiecznych i płytkich. Przeplata się ona z sesjami teoretycznymi. W czasie zajęć basenowych posiądziesz wiele ciekawych umiejętności nurkowych, których opanowanie sprawi, że poczujesz się pewnie i bezpiecznie.
3. Część praktyczna na wodach otwartych, czyli głębokich to przeniesienie umiejętności nabytych w części basenowej do realnych warunków nurkowych. 
Po ukończeniu szkoleniu oraz zdaniu egzaminu sprawdzającego otrzymasz międzynarodowy certyfikat uprawniający do samodzielnego nurkowania z partnerem do głębokości 18 metrów, a w przypadku juniora ( 12 -15 lat ) do głębokości 12 metrów.

PONADTO
KNEEBOARDnauka i doskonalenie jazdy na desce kneeboard oraz nartach wodnych, nauka i doskonalenie pływania w pozycji klęczącej, krawędziowania oraz obrotów na desce kneeboard, oraz wyjścia z wody i utrzymania pozycji pionowej na nartach wodnych. Pełna i stała komunikacja sternika i instruktora z dzieckiem za pomocą zestawu słuchawkowego BB-Talkin, co zdecydowanie zwiększa efektywność nauczania poszczególnych elementów,
DMUCHAŃCE - mega szał motorowodny oraz fantastyczna zabawa na ciąganych za motorówką zabawkach pneumatycznych (koło MAX, kanapa, banan),
KAJAKI -  spływ kajakowy, możliwość doskonalenia manewrowania kajakiem podczas mijania naturalnych przeszkód na rzece Piławie otoczonej interesującymi terenami,
LASER TAG — bezpieczna i bezbolesna alternatywa dla gier strzelankowych wykorzystująca wiązkę podczerwieni. Taktyczna zabawa terenowa, wykorzystująca repliki broni używanej przez wojsko. Każde trafienie sygnalizowane jest sygnałem dźwiękowym oraz świetlnym na opasce przeciwnika,
PAINTBALL — grupowa gra terenowa z wykorzystaniem markerów na kulki wypełnione farbą. Zabawa w pełnym umundurowaniu oraz masce ochronnej w czasie scenariuszów gry takich jak: akcja ratunkowa, walka o flagę, skrzynia, zakładnik. Nadzór i egzekwowanie zasad bezpiecznego obchodzenia się z bronią przez doświadczonego instruktora.

WYMAGANIA FORMALNE
12 - 16 lat - Junior Open Water Diver PADI
12 - 16 lat - Junior Advance Open Water Diver PADI
16 - 18 lat - Open Water Diver PADI
16 - 18 lat - Advance Open Water Diver PADI
Wypełniona karta ewidencyjna, 2 zdjęcia, zgoda rodziców, oświadczenie o braku przeciwwskazań do udziału w kursie złożone przez opiekuna prawnego.

CENA:
1860 zł
Cena obejmuje: 12 noclegów w Ośrodku Wypoczynkowym FORT BORNE, wyżywienie, transport autokarem z klimatyzacją, realizację programu, opiekę wyspecjalizowanej kadry instruktorskiej, sprzęt sportowy, bilety wstępu, ubezpieczenie NNW PZU z rozszerzeniem na uprawianie sportów wysokiego ryzyka, opiekę medyczną (zgodnie z przepisami).

Opłata 1860 zł nie obejmuje opłaty za uprawnienia.
Opłaty dodatkowe pobierane są po zdaniu egzaminów końcowych na poszczególne uprawnienia.

Opłaty dodatkowe przy podejściu do egzaminu:
Junior Open Water Diver PADI - 750 zł
Junior Advance Open Water Diver PADI - 750 zł
Open Water Diver PADI - 750 zł
Advance Open Water Diver PADI - 750 zł

ZNIŻKI
Rabat na rodzeństwo:
- 50 zł rodzeństwo.
Rabat przyjaciele: przy rezerwacji (w tym samym dniu, na ten sam turnus oraz profil) i wpłacie zaliczki:
- 4 osoby i więcej - 70 zł/os. dodatkowej zniżki;
- 3 osoby - 50 zł/os. dodatkowej zniżki;
- 2 osoby - 30 zł/os. dodatkowej zniżki.
RABATY NIE SUMUJĄ SIĘ

PŁATNOŚCI
Zadatek 500 zł/os — płatny w ciągu 5 dni od dokonania rezerwacji miejsca, pozostałą część kwoty należy uregulować do 20.06.2020 r.
numer konta: 89 1140 2004 0000 3102 7760 9026
opis przy płatności: "imię nazwisko dziecka, OBÓZ SPORTOWY NURKOWY , turnus: ...."