GAZ-SYSTEM w Świnoujściu!

To kolejna akcja edukacyjna w ramch "Ratujemy Ucząc z GAZ-SYSTEM"

młodziez gaz system

 

"Ratujemy Ucząc z GAZ-SYSTEM” - System Życia - rok 2020", to kolejne działania edukacyjne w zakresie bezpieczeństwa na terenie Gminy Świnoujście, jakie podejmuje spółka GAZ-SYSTEM wśród Mieszkańców Świnoujścia.
Od października wspólnie ze Stowarzyszeniem Sportowym WINKIDS oraz ratownikami WOPR ŚWINOUJŚCIE rozpoczynają warsztaty edukacyjne w placówkach oświatowych wśród dzieci i młodzieży. Jest to drugi etap działań edukacyjnych podczas którego będzie do przeszkolenia ponad tysiąc dzieci. Zasady bezpieczeństwa, bezpieczne zachowania nad wodą i w wodzie oraz co bardzo ważne zasady udzielenia pierwszej pomocy zgodnie z najnowszymi wytycznymi w związku z COVID-19.
W tej sytuacji istotne jest to, że organizatorzy pomimo wprowadzonych obostrzeń COVID-19 - zasady, formę dostosowali tak, aby warsztaty mogły odbyć się bezpiecznie.
Projekt "Ratujemy Ucząc z GAZ-SYSTEM” - System Życia w tegorocznej edycji wystartował na przełomie lipca i sierpnia wystartował na świnoujskiej plaży. Tam ratownicy pokazywali jak pomagać innym w stanach zagrożenia życia, rozdawali ulotki o zasadach bezpieczeństwa oraz specjalne opaski bezpieczeństwa dla najmłodszych plażowiczów, które zaprojektowały przedszkolaki ze świnoujskich placówek.
Obecnie wraz z grupą młodzieży, ratowników wodnych, organizatorzy rozpoczynają działania edukacyjne w szkołach i przedszkolach. Jak mówią organizatorzy projektu, to bardzo ważny i istotny aspekt, aby w obecnej sytuacji pokazywać, jak należy bezpiecznie udzielać pierwszej pomocy przez postronne osoby zdarzenia, które są kluczowym elementem w łańcuchu ratowania życia, decydującym o szansach na przeżycie osoby poszkodowanej, do czasu przyjazdu wykwalifikowanych ratowników medycznych. To bardzo cenne, że pomimo ciężkiej sytuacji związanej z COVID-19, w całym kraju, gospodarce, GAZ-SYSTEM nie odmawia wsparcia wartościowym inicjatywom, ważnym dla mieszkańców Świnoujścia. Do takich z pewnością należy edukacja z zakresu bezpieczeństwa Mieszkańców Świnoujścia. Wierzymy, że zdobyta przez dzieci i młodzież wiedza przysłuży się podnoszeniu bezpieczeństwa na naszych Wyspach"

 

g1 g4 g3
g5 g2 g6

 

 logo gaz system