Kodowanie Na Dywanie wiek_4-7_lat

kodowanie na dywanie leongaja

Kodowanie Na Dywanie z WinKids

Propozycja zajęć w Winkids dla dzieci w wieku 4-7 lat.
Innowacyjny, intuicyjny sposób programowania, niewymagający dostępu do sprzętu komputerowego. Zajęcia rozwijają logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, umiejetność pracy zadaniowej, wspierają naukę czytania i pisania, stawiają wyzwania, dzięki którym dzieci uczą się szukać rozwiązań.

Podczas zajęć z najmłodszymi wykorzystujemy specjalnie opracowaną matę i krążki do kodowania, specjalny system kart oraz roboty GeniBot. Przygodę z kodowaniem rozpoczynamy na macie. Poprzez różnego rodzaju zabawy dydaktyczne rozwijające uniwersalne kompetencje takie jak logiczne i uporządkowane myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, umiejętność pracy zespołowej, wprowadzamy uczestników w świat kodowania. Następnym etapem "kodowania na dywanie" są specjalne karty do kodowania. Ułożony przy ich pomocy program pozwala wprowadzić robota GeniBot w ruch i sprawić, żeby wykonywał wybraną sekwencję poleceń. Dzięki temu dziecko ma możliwość poznania podstawowych konstrukcji programistycznych. Uczy się poprzez zabawę jak stosować pętlę, warunki, czy funkcje. Ponadto, zabawa z robotem to również rozwijanie kompetencji językowych, matematycznych, cyfrowych, artystycznych …

Karty do edukacji matematycznej pozwalają na doświadczanie matematyki, ułatwiają uczenie jej w sposób czynnościowy, sprawiają, że każde dziecko patrzy na wykonywanie działań matematycznych jak na świetną zabawę, a nauka dodawania i odejmowania przestaje już być przykrym obowiązkiem. Dobór odpowiednich kolorów, instrumentów umożliwia tworzenie melodii z sekwencji dźwięków, rysowanie tras, po których przemieszczać się będzie robot. Praca z Genibotem, to nie tylko nauka programowania powiązana z przedmiotami ścisłymi, to również rozwijanie wrażliwości artystycznej, poczucia estetyki, wspieranie nauki czytania oraz pisania. Tak naprawdę podczas zajęć z najmłodszymi, jedynym ograniczeniem pracy z robotem i kodowania bez wykorzystania komputera jest wyobraźnia prowadzącego, a tej na pewno nam nie brakuje.

To wszystko, czyli praca z matą, kartami do kodowania i GeniBot’em jest świetnym, płynnym przygotowaniem do nauki programowania w aplikacjach do programowania takich jak Scratch Junior czy Scratch 3.0 To zupełnie nowe możliwości i kolejny etap w nauce programowania. Scratch to wizualny język, zaprojektowany przez Mitchela Resnicka stworzony do nauczania dzieci i młodzieży programowania – więcej o zajęciach w zakładce ScratchStudio

Jeśli chcecie się przekonać, czy Wasze dziecko zainteresuje się tematyką programowania – zapraszamy na pokazowe zajęcia „Kodowanie Na Dywanie”. Takie zajęcia będą świetnym sposobem na wejście w świat kodowania, a udział w nich pozwoli lepiej zrozumieć wyzwania edukacyjne, z którymi mierzą się dzieci podczas naszych warsztatów. Dopiero po lekcji pokazowej zdecydujecie czy będzieci uczęszczać dalej na zajęcia 🙂.

Dla kogo są zajęcia?
Nasze zajęcia "Kodowanie Na Dywanie" kierujemy do dzieci od 4-7 roku życia, które chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem i rozwijać kreatywne myślenie.

Gdzie i kiedy odbywają się zajęcia?
Zajęcia odbywają się w sali, która na stałe została przygotowana specjalnie na te zajęcia. Nasze "Multimedialne Laboratorium" znajduje się na poddaszu w wyremontowanym budynku przy ulicy Jachtowej 9 w Świnoujściu (Basen Północny). Na potrzeby zajęć posiadamy bezpieczną salę multimedialną, gdzie każdy uczestnik ma swoje stanowisko do pracy. Sala wyposażona jest również w toaletę wyłącznie do użytku uczestników zajęć.

WAŻNE
Z uwagi na panującą pandemię, nasza sala multimedialna jest stale dezynfekowana poprzez zastosowanie lampy UV-C, która może być bezpiecznie używana podczas obecności osób.

ZAPISY:
W celu zapisania się na lekcje pokazowe, prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub poprzez facbooka. Zajęcia pokazowe odbywają się po uzbieraniu odpowiedniej ilości.
tel. 603 997 333
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

CENA:
440 zł - 10 zajęć (możliwość płatności w II ratach)


PONADTO:
Scratch Studio wiek_6+
LEGO WeDo 2.0 wiek_5-11 lat
LEGO Mindstorms wiek_10+
Edukacja 3D wiek_7+

foto 15 foto 16 foto 10 foto 1
foto 13 foto 14 foto 2 foto 9